Malaysia - Singapore - Indonesia - Brunei
for film & entertainment industry


Isnin, 3 Ogos 2009

Top 5: Pencalonan Festival Filem Malaysia ke 22, 2009!!


'Filem Manakah yang akan dinobatkan sebagai Filem Terbaik, Pengarah Terbaik dan Lakon Layar Terbaik', di Festival Filem Malaysia ke 22, 2009?. Semuanya akan terjawab pada malam anugerah FFM22, 2009 yang dipancarkan secara langsung menerusi TV2 pukul 8.30 malam dari UMS, Kota Kinabalu, Sabah. Kepada anda jangan lupa menyaksikannya di kaca TV, seandainya anda tidak berpeluang bersama-sama memeriahkannya di Kota Kinabalu, Sabah. Ayuh.. kita lihat top 5 Pencalonan FFM 22 bagi setiap kategori yang bertanding bagi merebut satu gelaran 'antara yang terbaik'.

TOP 5 PENCALONAN FFM 22, 2009.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Pengarah Terbaik
Pierre Andre – Jangan Tegur
Afdlin Shauki – Papadom
Ahmad Idham – Syurga Cinta
Yasmin Ahmad – Talentime
Bade Hj Azmi – Maut

Pelakon Lelaki Terbaik
Que Haider – Maut
Afdlin Shauki – Papadom
Rashidi Ishak – Setem
Awal Ashaari – Syurga Cinta
Mahesh J. Kishor – Talentime

Pelakon Wanita Terbaik
Nabila Huda – Bohsia
Nadia Mustafar – Jangan Tegur
Liyana Jasmay – Papadom
Sharifah Amani – Sayang U Can Dance
Heliza Helmi – Syurga Cinta

Lakon Layar Terbaik
Afdlin Shauki – Papadom
Ahmad Idham – Syurga Cinta
Bade Hj Azmi – Maut
Syamsul Yusof – Bohsia
Yasmin Ahmad – Talentime

Cerita Asal Terbaik
Afdlin Shauki – Papadom
Yasmin Ahmad – Talentime
Fariza Azlina Isahak – Kami The Movie
Nor Shuhadatul Ain – Syurga Cinta
Bade Hj Azmi – Maut

Sinematografi Terbaik
Mohd Nor Kasim – Setem
Mohd Filus Ghazali – Cicakman 2
Omar Ismail – Bohsia
Mohd Helmi Yusof – Histeria
Low Soon Keong – Talentime

Penyunting Terbaik
Faizul Mohd Noh – Setem
Bade Hj Azmi – Maut
Mohd Elmy Khalim – Cicakman 2
Raja Affandi Jamaluddin – Talentime
Syamsul Yusof – Bohsia

Skor Muzik Asal Terbaik
Pete Teo – Talentime
Syed Ahmad Faizal – Setem
Syed Ahmad Faizal – Papadom
Edry Abdul Halim – Cicakman 2
Wong Yuri – Geng : Pengembaraan Bermula

Filem Komedi Terbaik
Los dan Faun
Cicakman 2
Senario The Movie : Episod 1
Sifu dan Tongga
Brainscan

Filem Animasi Terbaik
My Telatori - The One Academy of Communication Design
Upin & Ipin dan Kawan-Kawan : Kembara ke Pulau Harta Karun
Still Alive - The One Academy of Communication Design

Filem Pendek Terbaik
Perempuan Itu – Institut Media Integratif Malaysia
Rumah Kecilku Ada Kelambu – UITM
Permata Bonda – Universiti Sains Islam Malaysia

Filem Digital Terbaik
Vikrant – Super Arts Productions
Tiga Budak Melayu – UITM
Aathma – Demaz Entertainment Sdn. Bhd.

Filem Dokumentari Terbaik
Gaza – Primeworks Studios
Bumi Pribumi – FINAS & Q-Plez Communication
Rosly Dhoby – Astro Entertainment Sdn. Bhd.
Inside Silat – FINAS & Technonius Sdn. Bhd.

Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik
Shaheizy Sam – Bohsia
Nas-T – Kami The Movie
Que Haidar – Papadom
Indi Nadarajah – Setem
Mohd Shafie Naswip – Talentime

Pelakon Pembantu Wanita Terbaik
Salina Saibi – Bohsia
Scha Al Yahya – Histeria
Norkhiriah – Papadom
Vanidah Imran – Setem
Adibah Nor – Talentime

Penataan Seni Terbaik
Nazrul Asraff Mahzan – Maut
Nazrul Asraff Mahzan – Papadom
Nazrul Asraff Mahzan – Setem
Wong Voon Leong – Talentime
Yusry Abdul Halim / Johan Lucas – Cicakman 2

Penataan Bunyi Terbaik
Ad Audio Ex – Histeria
Azman Abu Hassan / Wan Shazrin Izzuan – Setem
Azman Abu Hassan – Maut
Mohd Mohsin Othman – Cicakman 2
Azri Abu Kamal – Rasukan Ablasa

Pelakon Kanak-Kanak Terbaik
Mohd Hadziq – Syurga Cinta
Nik Farid Idrus – Brainscan
Siti Nasrina – Momok The Movie
Pathieswaran – Jomlah CIUM

Pelakon Harapan Lelaki
Isma Yusoff – Setem
Faizal Ramli – Momok The Movie
Zahiril Adzim – Kami The Movie
Nabil Ahmad – Sifu dan Tongga
Mohf Radhi – Antoo Fighter

Pelakon Harapan Wanita
Heliza Helmi – Syurga Cinta
Zalina – Jin Hutan
Yasmin Khaniff – Jalang
Jaclyn Victor – Talentime
Yuhana Yahya – Histeria

Lagu Tema Asal Terbaik
Hidup – Antoo Fighter
Fantasi Sang Putera – Brainscan
Senario – Senario The Movie : Episod 1
Satu Ruang – Selamat Pagi Cinta
Sayangku Di Sisimu – Jin Hutan

Pengarah Harapan
Effendee Mazlan – Kami The Movie
Azizi Adnan – Antoo Fighter
Norliana Shamsudin – Selamat Pagi Cinta
James Lee – Histeria
Wan Azli Wan Jusoh – Budak Kelantan

Pereka Kostum
Shen Imagineering – Cicakman 2
Ridzwan Mat Hussein – Brainscan
Shada – Los dan Faun
Amandus Paul pandin – Sifu dan Tongga
Rosada Abdul Hamid – Antoo Fighter

Poster Terbaik
Kami The Movie
Histeria
Setem
Rasukan Ablasa
Cicakman 2

-------------------------------------------------------------------------------------------------

**Saya dapat rasakan Talentime arahan Yasmin Ahmad akan menang besar pada malam FFM22, 2009 di Kota Kinabalu, Sabah. Nantikan juga Tribute Khas Buat Yasmin Ahmad.. Dalam Kenangan.. exclusive dari saya, di FFM22 nanti**

1 comments :

u tau siapa juri? penjurian yg very adil & saksama.

-comolot fanz