Malaysia - Singapore - Indonesia - Brunei
for film & entertainment industry


Isnin, 27 September 2010

Tayangan Filem Pendek Terbaik 2010 di FINAS!!! jangan lepaskan peluang ini!!!


Short Shorts Film Festival & Asia 2010 di Malaysia (SSFF & ASIA 2010) akan diadakan pada 1hb Oktober hingga 3hb Oktober 2010. Aktiviti-aktiviti utama ialah tayangan filem pendek dari seluruh Asia sebanyak 26 buah filem termasuk filem pendek dari Malaysia. Simposium dan ceramah berkaitan perfileman juga akan diadakan sempena festival ini. Orang ramai di jemput menghadiri SSFF & Asia 2010. Masuk adalah percuma, sebarang maklumat lanjut sila hubungi Bahagian Latihan Perfileman di talian 03-41041372 / 73 / 75 / 78 & 03-41041402

JADUAL TAYANGAN

TAYANGAN #1 – SOUND STAGE STUDIO (2 Oktober 2010 (Sabtu)
Masa : 10:00 am – 12:00 am & 2:30 pm – 4:30 pm
Moderator : Yasu Tanaka
Pengarah Jemputan: Akashdeep Singh (Malaysia)


Tajuk

Negara

Masa

Pengarah

1.

Backwards (animation)

USA

4:30

Aaron Hughes

2.

Boxer

Australia

11:52

Michael Latham

3.

Goat-walking

Japan

10:10

Ryugo Nakamura

4.

Lights

Germany

14:47

Giulio Ricciarelli

5.

Another Tea?

Japan

7:49

Yo Kohatsu

6.

Transit

UK

7:50

Chris Roche

7.

Bye-bye Birdie

Malaysia

11:04

Akashdeep Singh


Jumlah Masa

1:08:02


TAYANGAN #2 – PAWAGAM MINI P.RAMLEE/STUDIO 1 & 2
Masa : 10:00 am – 12:00 am & 2:30 pm – 4:30 pm
Moderator : Bea Tanaka
Pengarah Jemputan: Manesh Nesaratnam (Malaysia)


Tajuk

Negara

Masa

Pengarah

1.

Fard (animation)

France

12:57

David Alapont & Luis Bricano

2.

Forget-me-not

France

16:23

Katia Grivot

3.

Customer Support

Norway

5:02

Andre Ovredal

4.

Heal

Pakistan/
USA

23:59

Mian Adnan Ahmad

5.

True Beauty This Night

USA

10:09

Peter Besson

6.

The Invigilator

Malaysia

11:59

Manesh Nesaratnam


Jumlah Masa

1:20:29


TAKLIMAT:
Masa : 1:00 pm – 2:00 pm
Tajuk : Penulisan Skrip untuk Filem Pendek Oleh Mr. Yasu Tanaka
Tempat: Sound Stage Studio

TAYANGAN #3 – SOUND STAGE STUDIO (3 Oktober 2010 (Ahad)
Masa : 10:00 am – 12:00 am & 1:00 pm – 3:00 pm
Moderator : Yasu Tanaka
Pengarah Jemputan: Alfonso Torre III (Phillippine)


Tajuk

Negara

Masa


1.

Signalis (animation) by Adrian Fluckiger

Switzerland

4:51


2.

Diplomacy by Jon Goldman

USA

9:00


3.

Bonsai by Alfonso Torre III

Philippines

19:51


4.

Just a pitchby Eric Raynaud

France

23:05


5.

Happy Birthday by Sophie Fletcher

UK

9:29


6.

Tanhaby Izwan Masnan

Malaysia (UniMAS)

16:50



Jumlah Masa

1:23:06


TAYANGAN #4 – PAWAGAM MINI P.RAMLEE/STUDIO 1 & 2
Masa : 10:00 am – 12:00 am & 1:00 pm – 3:00 pm
Moderator : Bea Tanaka
Pengarah Jemputan: Margaret Bong (Malaysia)


Tajuk

Negara

Masa


1.

The Employment (animation) by Santiago ‘Bou’ Grasso

Argentina

6:17


2.

Experiment by Robin Jensen,

Norway

8:40


3.

Mr. Bubblegum by Shoh Kataoka

Japan

13:25


5.

The Bedwarmers by Pascal Mercay


Australia

7:00


6.

Vera by Thomas Korthals Altes

The Netherlands

10:40


7.

Eyefingerby Margaret Bong

Malaysia

10:53



Jumlah Masa

1:15:13


SIMPOSIUM :
Masa: 3:30 pm – 5:30 pm
Tajuk: Apakah Filem Antarabangsa? / Apakah maksud Filem Pendek.
Tayangan Filem Pendek “D.I.Y” Arahan Oleh Royston Tan.

Panel:

  1. Martias Mohd Ali (Malaysia)
  2. Seigo Tono (AJK SSFF, Jepun)
  3. Alfonso Torre III (Filipina)
  4. Royston Tan (Singapore)


p/s: Royston Tan pernah menghasilkan filem bertemakan 'gay love story', Anniversary yang ditayangkan di Singapura tahun lepas!!

0 comments :