Malaysia - Singapore - Indonesia - Brunei
for film & entertainment industry


Khamis, 14 Oktober 2010

TOP 5 Festival Filem Malaysia ke 23, 2010!!!

Filem Manakah akan dinobatkan Filem Terbaik 2010 di Malam Anugerah Festival Filem Malaysia ke 23, 2010?. Berlangsung hari ini, 14 Oktober 2010 bertempat di Plenary Hall, Shah Alam Convention Centre, diumumkan senarai pendek bagi TOP 5 FFM 23!!. Nantikan kehangatannya!!!.

Pelakon lelaki terbaik
1. Bront palare – Belukar
2. Esma Daniel – Santau
3. Farid Kamil – Lagenda Budak Setan
4. Shamsul Yusof – Evolusi KL Drift 2
5. Zul Huzaimy – Haq

Pelakon Wanita Terbaik
1. Jasmine Micheal – Estet
2. Lisa Surihani – Lagenda Budak Setan
3. Maya Karin – Pisau Cukur
4. Mislina Mustaffa – Karaoke
5. Putri Mardiana – Santau

Lakon Layar Terbaik
1. Ahmad Idham – Niyang Rapik
2. Azahari Zain – Santau
3. Jason Chong – Belukar
4. Jumaatun Azmi – Haq
5. Mamat Khalid – Estet

Cerita Asal Terbaik
1. Ahadiat Akashah – Lagenda Budak Setan
2. Brian Iskandar – Haq
3. Edry Abdul Halim – Magika
4. Mamat Khalid – Estet
5. Uttam Kumar – Pulau Asmara

Sinematografi Terbaik
1. Indra Che Muda – Estet
2. Indra Che Muda – Santau
3. Mohd Noor Kassim – Magika
4. Raja Mukhriz – Niyang Rapik
5. Ramli A. Bakar – Belukar

Penyunting Terbaik
1. Ahmad Mustadha – Niyang Rapik
2. Brian Ng – Santau
3. Brian Ng – V3: Samseng Jalanan
4. Hisham Jupri – Evolusi KL Drift 2
5. Lim Sheu Fen – Belukar

Skor Muzikal Asal Terbaik
1. Brian Ng – Santau
2. Brian Ng – Niyang Rapik
3. Brian Ng – V3: Samseng Jalanan
4. Edry Halim – Magika
5. James Baum – Evolusi KL Drift 2

Filem Animasi Terbaik
1. Atok Poie Pekan – Animagis Sdn Bhd
2. Buas – Charukphong
3. Chellup – Elite Animation
4. Ramadhan Mat Jo – Elite Animation
5. A Day In A Life of Mr. Teddy – Arshad Noor

Filem Pendek Terbaik
1. Hargai Sejarah Anda – Yellow Pictures
2. Srok – Syaabani
3. Sub Rosa – Nadiah Hamzah
4. Projek Genex – Ainotek
5. The Five Rules – UiTM Shah Alam

p/s: Mampukah ESTET arahan Mamat Khalid merangkul Filem Terbaik FFM 23?. Nantikan keputusan penuh di FFM 23 Awards Night 24 Oktober 2010, 8.30 malam secara langsung dari SACC Shah Alam, di TV1, Astro Prima dan ulangan di ASTRO CITRA.

* Nantikan juga Festival Dokumentari Awards Night pada 16 Oktober 2010 di Sound Stage Studio FINAS kul 8.00 malam.. Jom ke sama**