Malaysia - Singapore - Indonesia - Brunei
for film & entertainment industry


Rabu, 26 Januari 2011

'Malayan Emergency' menang Pengarah Terbaik dan Pereka Audio Terbaik di Anugerah Profima 2010.

'Malayan Emergency', yang diterbitkan Novista Sdn Bhd bersama Perbadanan Kemajuan Filem Nasional Malaysia (FINAS) semalam memenangi kategori Pengarah Terbaik (Harun Rahman) dan Pereka Audio Terbaik (Helmi Hamren) di malam Anugerah Profima 2010 berlangsung di Palace Of Golden Horses, Seri Kembangan, Selangor. Walaupun tewas kepada dokumentari Kawad Maut Sandakan yang diarahkan oleh Basir Sisono menerusi Dokumentari Terbaik, 'Malayan Emergency', antara naskhah tempatan yang telah disiarkan di saluran History Channel 555 AETN All Asia Network.

Antara senarai penuh pemenang Anugerah Profima 2010, ialah:-

Dokumentari (Documentary)

Best Documentary : Kawad Maut Sandakan / Basir Sisono

Best Director : The Malayan Emergency / Harun Rahman

Best Audio : The Malayan Emergency / Helmi Hamren

Best Videographer : Jejak Rasul / Zainal Ariffin

Multiple Camera Production (MCP)

Best Producer : Lantera Aidilfitri / Datin Zaiton Mohd Jiwa

Best Director : Kemuncak Sehati Berdansa Musim Ke-2 / Hj. Hisyamuddin Hj. Sehan

Best Audio : Akademi Fantasia Akhir / Iskandar B. Husin

Best Set Designer : Macam-Macam Aznil / Rafidah Othman @ Afiey

Iklan (Commercial)

Best Commercial : Standard Chartered / Passion Pictures

Best Director : Standard Chartered / Passion Pictures

Best Art Director : Standard Chartered / Passion Pictures

Best Cinematographer : Petronas CNY 2010 – Elephant Man / Chilli Peppers

Telefilem (Telefilm)

Best Telefilm : Sebelum Akhirat / Zainuddin Hj. Mohd Ismail

Best Producer : Sebelum Akhirat / Zainuddin Hj. Mohd Ismail

Best Audio : Melankolik Bulan Madu / Izyan Liyana Mohd Ghazali

Best Continuity : Cahaya Lailatul Qadar / Wan Saiful Syahrizan Wan Nawi

Best Production Manager : Pun Pun / Ismail Fadly

Best Editor : Sebelum Akhirat / Zainuddin Hj. Mohd Ismail

Best Videographer : Kalimah Syahadah / Ahmad Tarmizi Abdullah

Best Make-Up Artist : Sebelum Akhirat / Zainuddin Hj. Mohd Ismail

Best Visual Effects : Sebelum Akhirat / Zainuddin Hj. Mohd Ismail

Best Director : Jantung Ini Bukan Milikku / Rashid Sibir

Best Art Director : Perigi Kontang / Mohamad Habibullah Mohd Zin

Best Camera Operator : Jantung Ini Bukan Milikku / Zuhiri Mat Ali

Drama

Best Editor : Noktah Erna / Izyan Liyana Mohd Ghazali

Best Art Director : Keliwon / Azlan Adzanan

Best Visual Effect : Ular Emas / Zainuddin Hj. Mohd Ismail

Best Audio : Aliff Firdaus / Kamaruddin Jaafar

Best Camera Operator : Keliwon / Zuhiri Mat Ali

Best Make-Up Artist : Ular Emas / Zainuddin Hj. Mohd Ismail

Best Production Manager : Aliff Firdaus / Irwan Abd Ghani

Best Director : Asmara / Heykal Hanifah

Best Producer : Noktah Erna / Datin Zaiton Mohd Jiwa

Best Drama : Asmaradana / Sonata Pictures Sdn Bhd

Best Production Assistant : Chinta / Mohd Asrul Ahmad Puah

Best Videographer : Papa Nak Kahwin / Muhaimin Azaini Mohd

Filem (Film)

Best Producer : Ice Kacang Puppy Love / Too Wen Pin

Best Director : Setem / Kabir Bhatia

Best Editor : Evolusi KL Drift 2 / Shamsul Yusof

Best Key-Grip : Estet / Wahiudin Daniel

Best Camera Operator : Estet / Indra Che Muda Redzuan

Best Art Director : Magika / Johan Lucas

Best Production Manager : Evolusi KL Drift 2 / Isma Riza Muhammad

Best Cinematography : Setem / Mohd Noor Mohd Kassim

Best Costume Designer : Magika / Hasnan Yaacob

Best Audio : Magika / Amaludin Syukri

Best Focus Puller : Lagenda Budak Setan / Wahiudin Daniel

Best Gaffer : Setem / Azlan Taharudin

Best Visual Effects : Magika / Amaludin Syukri

Best Stuntman : Evolusi KL Drift 2 / Najmi Ismail

Best Continuity : Talentime / Hashim Sakiri

Best Make-Up Artist : Hantu Kak Limah Balik Rumah / Mohd Fuad Ariffin

Best Props Master : Ice Kacang Puppy Love / Wong Chun Lim

Best Set Designer : Talentime / Wong Voon Leong

Best Steadycam Operator : Pisau Cukur / Haris Hue Abdullah

Best Production Assistant : Muraly a/l Paramasivam

Best TV Magazine : Rasikalam Rusikalam / Francis Silvan

Best Short Film : Recharge In A New World / Yoki Chin

Best 2D Animation : Return To Africa 2010 / Khoo Hong Seng

Best 3D Animation : F1 Promo / Khoo Hong Seng

Best TV Programme : Rasikalam Rusikalam / Francis Silvan

Tokoh Filem Profima 2010 : Datuk Yusof Haslam

Tokoh Akademik Profima 2010 : Allahyarham Dr Anuar Nor Arai

Tokoh Media Profima 2010 : Ku Seman Ku Hussein

Anugerah Veteran Profima 2010 : Mohd Noor Tagaya


p/s: Tahniah diucapkan...

0 comments :