Malaysia - Singapore - Indonesia - Brunei
for film & entertainment industry


adcash

Pre-Order Now! Click Here!

Pre-Order Now! Click Here!
Tempahan untuk album terbaharu Dato' Sri Siti Nurhaliza #ManifestaSiti2020 sudah dibuka!. Klik untuk tempahan!

Rabu, 2 Februari 2011

18 dan 19 Februari 2011.. Anugerah Seri Angkasa 2011


Tanggal 18 dan 19 Februari 2011, dilaporkan akan kelihatan beberapa meteor yang akan berterbangan di angkasa terus terjatuh di PWTC Kuala Lumpur, di mana Jabatan Kebudayaan, Kesenian Negara (JKKN), melalui Kementerian Penerangan, Komunikasi dan Kebudayaan Malaysia (KPKK) akan memancarkan secara langsung satu anugerah yang cukup berprestij bagi menghargai karyawan industri hiburan tempatan. Anugerah yang julung kali itu diadakan selama 2 hari iaitu malam Anugerah Seri Angkasa 2011 memperlihatkan sebanyak 521 pencalonan, merangkumi 323 kategori televisyen dan 198 kategori radio. Bakal disiarkan secara langsung menerusi 3 rangkaian televisyen tempatan iaitu RTM 1, TV9 dan Astro Prima, Anugerah Seri Angkasa menyenarai pendek bagi setiap kategori yang tercalon bagi merebut 'antara yang terbaik' pada malam kegemilangan penggiat seni hiburan tempatan pada 18 dan 19 Februari 2011. Pada rakan media, dijemput hadir menyaksikan kerancakkan malam anugerah tersebut dengan menghubungi bahagian media, JKKN. Harap maklum.

Berikut adalah senarai TOP 5 bagi setiap kategori yang dipertandingkan:-

KATEGORI TV

Anugerah Drama TV Terbaik

  1. Perempuan (RTM – TV2)
  2. Sebelum Akhirat (TV3)
  3. Sekudus Doa Arisya (RTM – TV2)
  4. Denai Berbisik (Astro Prima)
  5. Anak-Anak Lorong (Astro Prima)

Anugerah Pengarah Drama TV Terbaik

  1. Anak-Anak Lorong – MP Roslin (Astro Prima)
  2. Saham Neraka – Erma Fatima (TV3)
  3. Apa Dosaku – Bernand Chauly (Astro Citra)
  4. Perempuan – Mohd Fahmi Sarindi (RTM – TV2)
  5. Sebelum Akhirat- Murali Abdullah (TV3)

Anugerah Pelakon Drama TV Lelaki Terbaik

  1. Janji Yang Satu – Zamarul Hisham (RTM TV2)
  2. Sebelum Akhirat – Fauzi Nawawi (TV3)
  3. Denai Berbisik – Zul Huzaimi (Astro Prima)
  4. Kaki – Rosyam Nor (RTM TV1)
  5. Melukut Kasih di Kaki Santubong – Eman Manan (RTM TV2)

Anugerah Pelakon Drama TV Wanita Terbaik

  1. Apa Dosaku – Elaine Daly (Astro Citra)
  2. Kaki – Ellie Suriaty Omar (RTM TV1)
  3. Bebayang Fitri – Kartina Aziz (RTM TV2)
  4. Sebelum Akhirat – Lisdawati (TV3)
  5. Perempuan – Dira Abu Zahar (RTM TV2)

Anugerah Pelakon Pembantu Drama TV Lelaki Terbaik

  1. Bebayang Fitri – Abu Bakar Omar (RTM TV2)
  2. Saham Neraka – Datuk Ahmad Tarmimi Siregar (TV3)
  3. Denai Berbisik – Hanis Kamal (Astro Prima)
  4. Salam Terakhir – Kaza (Astro Prima)
  5. Melukut Kasih di Kaki Santubong – Shafie Naswip (RTM TV2)

Anugerah Pelakon Pembantu Drama TV Wanita Terbaik

  1. Saham Neraka – Erma Fatima (TV3)
  2. Sebelum Akhirat – Fadhilah Mansor (TV3)
  3. Kaki – Fauziah Nawi (RTM TV1)
  4. Salam Terakhir – Intan Azura (Astro Prima)
  5. Anak-Anak Lorong – Wan Maimunah (Astro Prima)

Anugerah Pelakon Drama TV Kanak-Kanak Terbaik

  1. Surat Daripada Amin – Shafimie Saedon (Media Prima TV9)
  2. Misteri Rumah Tua – Muhd Azzammuddin Lop Hisyam (Media Prima TV9)
  3. Kaki – Muhammad Budiman Isemail (RTM TV1)
  4. Anak-Anak Lorong – Eyra Hazali (Astro Prima)
  5. Anak-Anak Lorong – Eqmal Hazali (Astro Prima)

Anugerah Skrip Drama TV Terbaik

  1. Sebelum Akhirat – Jumal Yunus (TV3)
  2. Denai Berbisik – Danial (Astro Prima)
  3. Anak-Anak Lorong – Mohd Rohizan Ramli (Astro Prima)
  4. Bebayang Fitri – A Wahid Nasir (RTM TV2)
  5. Perempuan – Siti Jaslina Ibrahim (RTM TV2)

Anugerah Komedi TV Terbaik

  1. Cuci Cuci Services (Episod 17) RTM TV2
  2. Masak Lomak Cili Api (Episod 19) RTM TV2
  3. Pak Pong (RTM TV1)
  4. Simpang 3 (TV3)
  5. Saham Neraka (TV3)

Anugerah Pelakon Komedi TV Terbaik

  1. Nabil – Simpang 3 (TV3)
  2. Hamidah Wahab – Saham Neraka (TV3)
  3. Bell Ngasri – Simpang 3 (TV3)
  4. Ebby Yus – Masak Lomak Cili Api (RTM TV2)

Anugerah Rancangan Realiti TV Terbaik

  1. Pertandingan Akhir Adik-Adikku (RTM TV1)
  2. Showdown 2010 – Episod 9 (8TV)
  3. I Wanna Be A Model – Season 3 (8TV)
  4. Sehati Berdansa musim ke-3 – Episod 2 (Astro Ria)
  5. Konsert Akhir Akademi Fantasia 8 – Astro Ria

Anugerah Hiburan / Muzik Terbaik

  1. Shout Award 2009 (8TV)
  2. Ultimate Power Group Grand (8TV)
  3. Anugerah Juara Lagu 24 (TV3)
  4. Varnagal (RTM TV2)
  5. Konsert Inilah Sharifah Aini (Muzik Aktif)

Anugerah Candawara Game Show TV Terbaik

  1. Laxmana (RTM TV1)
  2. Jangan Lupa Lirik (Astro Ria)
  3. Kata Kau – Episod 3 (TV3)
  4. Ewah-Ewah Musim ke-3 (TV3)
  5. Whack It – Episod 2 (8TV)

Anugerah Dokumentari TV Terbaik

  1. Xplorasi: Taman Negara Kayan Mentarang (RTM TV1)
  2. Madrasah Salasiah Rasulullah – Episod 1 (Astro Oasis)
  3. Selepas 271208 (Bernama TV)
  4. We’re 1 Malaysia (8TV)
  5. Malaysia My Home: Story of Sabah & Sarawak (Astro Saluran 301)

Anugerah Majalah TV Terbaik

  1. Education of Refuge Children – Episod 38 – Edisi Siasat Mandarin (ntv7)
  2. Catatan Saksi – Mavi Marmara – Astro Awani
  3. Kepala Tanaman Eksotik Bernilai Tinggi – Agrotek (RTM TV1)
  4. Bersamamu Musim 19 – Bersamamu – TV3
  5. Gay Terlampau – 360 (TV3)

Anugerah Bicarawara TV Terbaik

  1. Sehati Sejiwa (Emelda & Adlin) RTM TV1
  2. Isu Khas Gaza (RTM TV1)
  3. News Talk Series 2 (Astro AEC)
  4. Biz Talk (P1 WiMax) Astro 502
  5. Biz Talk Sunway Lagoon Night Park (Astro 502)

Anugerah Animasi Tempatan TV Terbaik

  1. Mat Kacau – Astro Ceria
  2. Abus Episod 8 – RTM TV1
  3. Kacang – Pensil Ajaib RTM TV2

Anugerah Rancangan dan Liputan Sukan Terbaik

  1. Kafe Sukan Astro Arena
  2. Sekilas Liga Malaysia RTM TV1
  3. Menggapai Harapan RTM TV1

Anugerah Rancangan Kanak-Kanak TV Terbaik

  1. Belalang Episod 15 (Astro Ceria)
  2. Geng Bas Sekolah Musim 3 – Episod 1 (Astro Ceria)
  3. Tom Tom Bak Musim 4 – Episod 1 (Astro Ceria)
  4. 1Q Xiao Tai Yang 2009 – Episod 5 (Astro XTY)
  5. Idola Kecil 2 – Konsert Akhir (TV9)

Anugerah Pengacara TV Terbaik

  1. Ally Iskandar – Mentor 4 Episod 8 (TV3)
  2. Cheryl Samad – Anugerah Juara Lagu 24 (TV3)
  3. Wan Kamaruddin Wan Ibrahim – Talian Hayat – Bukit Besi (ntv7)
  4. Sayed Munawar Sayed Mohd Mustar – Palestin Kami Bersamamu (RTM TV1)
  5. Sarimah Ibrahim – Konsert Akademi Fantasia 8 (Astro Ria)

Anugerah Liputan Berita TV Terbaik

  1. Gasing Terbang – Majidah Ismail (RTM TV1)
  2. OKU – Industrial Rehal (RTM TV1)
  3. Catatan Saksi Mavi Marmara – Ashwad Ismail (Astro Awani)
  4. Usahawan Kambing – Nur Asyran Bt Mohd Nor (RTM TV1)
  5. Agenda Awani Siaran Langsung – Ashwad Ismail (Astro Awani)

Anugerah Laporan Khas Berita TV Terbaik

  1. Isu Golongan Gelandangan di Kuala Lumpur – Aminhayat Abd Rahim (TV9)
  2. Barah Kolorektal – Barah No.1 Lelaki – Aminhayat Abd Rahim (TV9)
  3. Stigma Pendermaan Organ – Aminhayat Abd Rahim (TV9)
  4. Filthy Rats Can Cause Death – Melissa Ong Kim Lean (ntv7)
  5. Bisayak di Sandakan (Edisi 7) ntv7

Anugerah Penyampai Berita TV Terbaik

  1. Berita Nasional 8 Malam – Fathil Idayat (RTM) TV1
  2. Edisi 7 – Jasmine Abu Bakar (ntv7)
  3. Berita Bernama – Zulkifli Bujang (Bernama TV)
  4. Awani 7:45 – Zaiful Bin Mohd Arifin (Astro Awani)
  5. Awani 7:45 – Ashwad Ismail (Astro Awani) – kredit: budiey.com

Anugerah Buletin TV Terbaik

  1. Berita Nadi Arena (Sukan) Astro Arena
  2. Bisnes Awani (Astro Awani)
  3. Awani 7:45 (Astro Awani)

Anugerah Wartawan TV Terbaik

  1. Awani 7:45 (Ashwad Ismail) Astro Awani
  2. Eksklusif 1 Abuya – Hanim Muhili (RTM TV1)
  3. Bisayak di Sandakan Edisi 7 – Charles Mohan A?L M.Muthiah (ntv7)
  4. Majalah 3: Ratapan Duka Sumatera Barat – Nurul Fariha Onn (TV3)
  5. Talasemia Seiuskah Ia? – Rubiah Abd Hamid (RTM TV1)

Anugerah Pengulas TV Terbaik

  1. Pahlawan Akhir Sukan Sea 2009 – Mohd Hafizal Bin Ahmad (RTM TV1)
  2. Piala Dunia 2010: USA vs Ghana – Akbar Sahari (Astro Arena)

Anugerah Suntingan Rancangan TV Terbaik

  1. Songkok – World Evalution (RTM TV1)
  2. Aktifpedia – Paintball – Muhd Muzammil (Astro Arena)
  3. Bisayak di Sandakan – Edisi 7 – Ahmad Fairuz bin Ismail (ntv7)
  4. Showdown 2010 – Episod 6 (8TV)
  5. Talian Hayat – Bukit Besi, Terengganu) – Wan Kamarudin Wan Ibrahim (ntv7)

Anugerah Jurukamera TV Terbaik (Penerbitan Kamera Tunggal

  1. Nur Ar-Rahman (Panggung RTM) Mohd Asri Bin Alias (RTM TV2)
  2. Dosa Semalam (Media Space Distribution Sdn Bhd) RTM TV2
  3. Budak KL Media Space Distribution Sdn Bhd (RTM TV2)
  4. In Person With Christine Chin – Muhamad Adzad Bin Abd Wahab (Astro Awani)
  5. Talian Hayat – Natseven TV Sdn Bhd (ntv7)

Anugerah Penataan Cahaya Penerbitan Hiburan TV Terbaik

  1. Anugerah Juara Lagu 24 (TV3)
  2. Pertandingan Akhir Bintang Klasik Nasional (RTM TV2)
  3. Malam Anugerah Festival Filem Malaysia ke-22 (RTM TV1)
  4. Pertandingan Akhir Bintang Ai Minnal 2010 (RTM TV2)
  5. Malam Seribu Bintang Pertandingan Akhir Bintang RTM 2009 (RTM TV2)

Anugerah Rekaan Set TV Terbaik

  1. Pertandingan Akhir Dikir Barat 2009 (RTM TV2)
  2. Miss Astro Chinese International Pageant 2009 (Astro Wah Lai Toi)
  3. Astro Star Quest Grand Final 2010 (Astro Wah Lai Toi)
  4. Kemuncak Sehati Berdansa Musim Ke-3 (Astro Ria)
  5. Whack It (8TV)

Anugerah Audio Rancangan TV Terbaik

  1. Songkok (RTM TV1)
  2. Xpresi Kembara : Pulau Redang, Terengganu (RTM TV1)
  3. Ra Ra Rasiga (RTM TV2)
  4. Budak KL (RTM TV2)
  5. Perempuan (RTM TV2)

Anugerah Penerbitan Kapsul TV Terbaik

  1. Kapsul Ramadan – Puan Zauyah Yusoff (Muzik Aktif)
  2. Kapsul Go Green Campailin – Azlinda Bt Mohd Salim (ntv7)
  3. Treler Gejala Buang Bayi – Abdul Malik Hashim (Filem Negara)
  4. Treler Colour of Malaysia – Rupeh Bin Abdullah (Filem Negara)
  5. Treler Budaya Membaca – Hadiah Hari Jadi – Mohd Kamarul Ariffin Mohammad Azmi (Filem Negara)

Anugerah Promo/Montaj/Teaser TV Terbaik

  1. Corporate Social Responsibility (ntv7)
  2. Astro Arena Channel ID (Astro Arena)
  3. Di Luar Lingkungan (RTM TV1)
  4. 1 Malaysia Concept on Acceptance (Bernama TV)
  5. Montaj – Video Umum (RTM Muzik Aktif)

Anugerah Pengimbang Muzik Terbaik

  1. Xpresi Kembara: Pulau Redang, Terengganu
  2. Inilah Sharifah Aini (RTM Muzik Aktif)
  3. Anugerah Juara Lagu 24 (TV3)
  4. Malam Anugerah Festival Filem Malaysia ke-22 (RTM TV1)
  5. Pertandingan Akhir Dikir Barat 2009 (RTM TV2) – kredit: budiey.com

KATEGORI RADIO

Anugerah DJ Radio Wanita Terbaik

  1. Norlela Binti Mohamad Zin – Negeri FM
  2. Mark Foong Ling (Sam Mak) – 988 FM
  3. Farahida Haji Fauzi – Terengganu FM
  4. Roslinda Binti Abdul Majid – Suria FM

Anugerah DJ Radio Lelaki Terbaik

  1. Amran Tut – Sarawak FM (RTM)
  2. Chong Keat Aun – AI FM (RTM)
  3. Azlan Idris – Bernama Radio 24

Anugerah Pengulas Radio Terbaik

  1. Laporan F1 2010 – Nurjamalina Jamali (Hot FM)
  2. Normal Cross Chef – Muhamad Nazri Noran (Era FM

Anugerah Liputan Berita Radio Terbaik

  1. NKRA – Indeks Jenayah Jalanan – Hassan Sallehuddin Yahya (Bernama Radio 24)
  2. Laporan Langsung Siapa Menteri Besar Perak – Hassan Sallehuddin Yahya (Bernama Radio 24)
  3. Laporan F1 2010 – Nurjamalina Jamali (Hot FM)
  4. Cr Hari Ibu – Zarith Sofia Hatun Bt Abdul Rahman Khan (Berita Radio RTM)
  5. Transformasi Setahun PM – Siti Hanom Hamdan (Berita Radio RTM)

Anugerah Buletin Radio Terbaik

  1. Wong Chew Yat (988 FM)
  2. Endok Baleana Bachok (Bernama Radio 24)
  3. Mohd Fauzee Jaffar (Klasik Nasional)
  4. A. Vasanmuthaliar A/L Arumugam (Minnal FM)
  5. Reagan A/L Muniandi @ Premanant (Minnal FM)

Anugerah Penyampai Berita Radio Terbaik

  1. Berita Nasional – Mahendran A/L Veluplay (Minnal FM RTM)
  2. Bernama Radio – Wan Syahrina Binti Wan AB Rahman (Bernama Radio 24)
  3. Berita Kedah FM – Rozainida Binti Zainul (Kedah FM RTM)
  4. Bernama Radio – Zulkifli Bujang (Bernama Radio 24)
  5. Berita Radio Bahasa Inggeris – Priscilla Ann Yap (Traxx FM RTM)

Anugerah Majalah Radio Terbaik

  1. Feminin – Suara Malaysia (RTM)
  2. Hidayahmu Aidilfitri – Perak FM (RTM)
  3. Terengganu Indah (Tasik Kenyir Indah Dalam Kenangan) – Terengganu FM (RTM)
  4. Zainal Alam Dalam Kenangan – Klasik Nasional (RTM)
  5. Philippines: Jose Rizal (Asean Focus) – Traxx FM

Anugerah Rancangan Interaktif Radio Terbaik

  1. ICT dan Anda – Irma Marina (Bernama Radio 24)
  2. Minnalin Tamilosai – Pon Kogilam (Minnal FM)
  3. Ceria Pagi – Nazim (Suria FM)
  4. Suria Cinta – DJ Lin (Suria FM)
  5. Kopi Panas – Norlela Mohd Zin & Mohd Saharani Muhamad (Negeri FM)

Anugerah Rancangan Hiburan Radio Terbaik

  1. Konsert Masihkah Kau Ingat (Klasik Nasional)
  2. Semanis Lebaran 2009 (KL FM)
  3. Ria Gongxi Gongxi (Perak FM)
  4. Jom Raya (Muzik FM)
  5. Konsert THR Gegar 1 Terengganu (THR FM)

Anugerah Bicarawara Radio Terbaik

  1. Konsumer Bersama PPIM Halal Beli – Nazira Noran (Bernama Radio 24)
  2. Kerusi Panas – Syezliza Basri (Bernama Radio 24)
  3. Traxx 101 – Rohani Harithuddin (Traxx FM RTM)
  4. Suri – Puteri Nurzaitul Shima Hassan (Bernama Radio 24)

Anugerah Drama Radio Terbaik

  1. Tasik – Zuraidah Mohd Noh (Klasik Nasional)
  2. Pencarian Nyonya Cantek – Zuraidah Mohd Noh (Klasik Nasional)
  3. Sayang Masih Belum Terlambat – Fauziah Mohd Sidek (Klasik Nasional)
  4. Annei Nijem – Sunderam D/O Manikam (Minnal FM)
  5. Embun Hibiscus – Nizuan Hanafi (Bernama Radio 24)

Anugerah Pelakon Drama Radio Lelaki Terbaik

  1. Sheikh Raffie Rahman – Embun Hibiscus (Episod 65) (Bernama Radio 24)
  2. Datuk Ahmad Tarmimi Siregar - Pencarian Nyonya Cantik (Klasik Nasional)
  3. Mohd Fauzi Nawawi – Tasik (Klasik Nasional)
  4. The Kee Guan – I Love Alam Semulajadi (988 FM)
  5. Vairaccanu A/L Chatiah – Hunt (Minnal FM)

Anugerah Pelakon Drama Radio Wanita Terbaik

  1. Wan Syarina Wan Abdul Rahman – Embun Hibiscus (Bernama Radio 24)
  2. Balamanni A/P Iyadillai – Annei Nijem (Minnal FM)
  3. Eliza Abdul Razak – Sayang Masih Belum Terlambat (Klasik Nasional)
  4. Ng Lih Jinn – Pencarian Nyonya Cantik (Klasik Nasional)
  5. Kartina Aziz – Tasik (Klasik Nasional)

Anugerah Skrip Drama Radio Terbaik

  1. I Love Alam Semulajadi – Loh Peng Sum (Star FM)
  2. Pencarian Nyonya Cantik – Amelia Binti Hashim (Klasik Nasional)
  3. Tasik – A.Wahid Bin Nasir (Klasik Nasional)

Anugerah Kapsul Jingle/Teaser/Sketsa/Promo Radio Terbaik

  1. Kempen Membaca – Negeri FM
  2. Kempen Kebersihan / Pelancongan dan Keselamatan – Negeri FM
  3. SMS Penipuan – Era FM
  4. Bawa Beg dari Rumah – Era FM
  5. Kidney – THR Raaga

Anugerah Pengimbang Muzik Radio Terbaik

  1. Irama Cinta – Choo Seau Wei (AI FM)
  2. Embun Hibiscus – Ahmad Zaini Ahmad Norbi (Bernama Radio 24)
  3. Pertandingan Bintang Klasik Zon Utara 2010 – RTM Pulau Pinang (Mutiara FM)

p/s: Nantikan kehangatannya...

0 comments :