Malaysia - Singapore - Indonesia - Brunei
for film & entertainment industry


Rabu, 16 November 2011

10 Anugerah Cipta FFM24, 2011 diumumkan malam ini - Panggung Anniversary, Taman Tasik Perdana, KL

Sebanyak 10 Anugerah Cipta di dalam pencalonan Festival Filem Malaysia ke 24, 2011 (FFM24 2011) akan diumumkan malam ini. Bertempat di Panggung Anniversary, Taman Tasik Perdana, Kuala Lumpur bermula 8.00 malam, FFM24 2011 akan dilancarkan penuh gilang gemilang sekaligus menobatkan 10 Anugerah Cipta FFM24. Antara senarai 10 Anugerah Cipta tersebut ialah:-

10 ANUGERAH CIPTA - FFM24 malam ini

Lagu Tema Asal Terbaik

Edry Abdul Halim – Sedetik Lebih (Hikayat Merong Mahawangsa)
One Nation Emcee - Psiko (Klip 3GP)
Yasin - Nur Kasih (Nur Kasih The Movie)
Azri Abdul Aziz/Ary Basri - Cinta Itu Bukan Milik Kita (Sekali Lagi)
Shamsul Cairel - Sini Ada Hantu (Sini Ada Hantu)

Pengarah Harapan

M. Suurya - Sumpahan Puaka
S.Baldev Singh - Rasuk
Jeffrey Chiang - Dilarang Masuk
Khir Rahman - Dalam Botol
Jurey Latiff Rosli - Libas

Pelakon Harapan Lelaki Terbaik

Aeril Zafrel – Aku Tak Bodoh
Zalif Sidek – Bini-Biniku Gangster
Arja Lee – ... Dalam Botol
Adey Syafrien – Flat 3A
Salehhudin Bakar - Hantu Bonceng

Pelakon Harapan Wanita Terbaik


Nadiya Nisaa – Cun!
Shera Aiyob – Karak
Syamira Azmil – Karipap-Karipap Cinta
Shamimie Amalina Nor Norhisaham – Klip 3GP
Sara Ali – Nur Kasih The Movie

Pelakon Kanak-Kanak Terbaik

Wan Nor Aizat – Aku Bukan Tomboy
Mohd Irzan Shah – Cun!
Erynne Erynna – Damping Malam
Mohd Ilyas Suhaimi – Nur Kasih The Movie
Mia Sara Nasuha – Sekali Lagi

Kesan Visual Terbaik

Yusry Abdul Halim - Hikayat Merong Mahawangsa
M.Hitler Zami - Janin
Yusry Abdul Halim - Karak
Syamsul Yusof - Khurafat
Amru Najmi Osman - Libas

Poster Terbaik

Al-Hijab
Cun!
...Dalam Botol
Hikayat Merong Mahawangsa
Seru

Filem Pendek Terbaik

The Other One - Ng Ken Kin
Bye-Bye Birdie - Akshdeep Singh al Hardial Singh
Hujan Panas - Wayang Works
Mayhem - Explosive Magic Sdn. Bhd.
Jacqueline And The Box - Gary Chong Khin Sin

Filem Animasi Terbaik

Timun Mas - Tales of The Ages - Glue Studios
Perak Boy - triple Q Innovation Sdn. Bhd.
Siri Animasi Ke Zoo - Oscar Hallmark Sdn. Bhd.
Bawang Putih Bawang Merah - Glue Studios
Altitude Alto - Mushroomhead (Multimedia University)

Filem Cereka Bukan Bahasa Melayu Terbaik

Lelio Popo - At Films Sdn. Bhd.
The Loan Shark - Blackbox Pictures Sdn. Bhd.
Homecoming - Double Vision Sdn. Bhd.
Nasi Lemak - Prodigee Media Sdn. Bhd.
Great Day - Woo Hoo Pictures Sdn. Bhd.

Jadi, semua pemenang akan diumumkan malam ini.

p/s: yang diboldkan adalah pemenang pilihan AMY IKRAM. Jadi kalau menang tue.. kebetulan aje okay

NOTA

* Panggung Anniversary adalah kawasan terbuka bagi penganjuran malam ini, kalau hujan habis la majlis ini.
* Bagi artis yang datang malam ini, tolong jangan pakai pakaian seksi seperti skirt atau dressing yang agak melampau sebab kedudukan stage duduk adalah atas lantai, jadi kalau pakai skirt ( korang akan buat tetamu mencuci mata pulak okay)

2 comments :

TPT ni open maksud x perlu pass kan?....so x yah la ikot tewa sangat betul x?

korang g je.. mesti boleh masuk punye.. daftar mcm biasa la ye gamaknya. sebab Gafim yang incharge.. hope event ni tak membosankan la ye..