Malaysia - Singapore - Indonesia - Brunei
for film & entertainment industry


adcash

Khamis, 7 Mac 2013

HASNUL RAHMAT MENANG PELAKON LELAKI TERBAIK DI PESTA PERDANA 12 SINGAPURA


Jikalau di Malaysia, kita pasti ada Anugerah Skrin, Anugerah Bintang Popular, Oskar, Anugerah Seri Angkasa dan Festival Filem Malaysia, tetapi berlainan pula dengan negara jiran Singapura. Pesta Perdana 12 yang dianjurkan oleh MediaCorp Suria yang dipancarkan secara langsung melalui Suria TV Singapura pada 1 Mac 2013 baru-baru ini menobatkan Hasnul Rahmat sebagai Pelakon Lelaki Terbaik. Walaupun sehari sebelum berlangsungnya Festival Filem Malaysia ke 25 (FFM25), beberapa selebriti tempatan dari Malaysia juga kelihatan di Pesta Perdana 12 Singapura tersebut, antaranya ialah pelakon berkaliber Fauziah Nawi dan Bintang Filem Ombak Rindu, Aaron Aziz. Tidak lupa juga kelihatan penyanyi terkenal filem-filem melayu klasik, Nona Asiah dan penulis skrip lagu-lagu P.Ramlee, Yusnor Ef turut memeriahkan acara. Memandangkan Yusnor Ef memenangi Anugerah Perdana Emas. 

Di antara pemenang yang memenangi anugerah mengikut kategori adalah:-


KEPUTUSAN PENUH
PESTA PERDANA 12 SINGAPURA
KATEGORI 1
Pelakon Lelaki Terbaik dalam Watak Utama – Drama Bersiri (Best Lead Actor – Drama Series)
Hasnul Rahmat (Anakku Sayang)

KATEGORI 2
Pelakon Wanita Terbaik dalam Watak Utama – Drama Bersiri (Best Lead Actor – Drama Series)
Ariati Tyeb Papar (Selamat Malam Maria)

KATEGORI 3
Pelakon Lelaki Terbaik dalam Watak Pembantu – Drama Bersiri (Best Actor in a Supporting Role – Drama Series)
Izzat Yusoff (Anakku Sayang)

KATEGORI 4
Pelakon Wanita Terbaik dalam Watak Pembantu – Drama Bersiri (Best Actress in a Supporting Role – Drama Series)
Siti Hajar (Anakku Sayang)

KATEGORI 5
Pelakon Lelaki Terbaik dalam Watak Utama - Drama Khas (Best Lead Actor - Drama Special)
Shane Mardjuki (Mr. Perfect)

KATEGORI 6
 Pelakon Wanita Terbaik dalam Watak Utama - Drama Khas (Best Lead Actress - Drama Special)
Rahimah Yusof (Ibu vs Mama)

KATEGORI 7
Pelakon Lelaki Terbaik dalam Watak Pembantu - Drama Khas (Best Actor in a Supporting Role - Drama Special)
Osman Zailani (Terbelenggu)

KATEGORI 8
Pelakon Wanita Terbaik dalam Watak Pembantu - Drama Khas (Best Actress a Supporting Role - Drama Special)
Rosita Hussin (Yakin)

KATEGORI 9
Pelakon Terbaik dalam Watak Komedi (Best Actor/Actress in a Comedy Role)
Mastura Ahmad (Anak Mak Samseng)

KATEGORI 10
Pelakon Harapan Terbaik (Best Newcomer – Acting)
Nurul Huda (Papa Rock)



KATEGORI 11
Pengacara Terbaik (Best Host)
Rilla Melati (Rudy & Rilla)

KATEGORI 12
Bintang Cilik Terbaik (Best Young Star)
Danish Qayyum Putra Shahrin Azhar (Nama Saya Kassim Selamat)

KATEGORI 13
Drama Terbaik (Best Drama Series)
Pinggiran Ramadan Sr 2 (Media Reel)

KATEGORI 14
Drama Khas Terbaik (Best Drama Special)
Mr. Perfect (Papahan Films)

KATEGORI 15
Rancangan Hiburan Terbaik (Best Variety Series)
Kita Gerek (Dua M)

KATEGORI 16
Rancangan Hiburan Khas Terbaik (Best Variety Special)
Muzika Ekstravaganza 2012 (MediaCorp Eaglevision)

KATEGORI 17
Rancangan Informasi Terbaik (Best Info-Ed Programme)
Jalan Sr 5 (Oak3 Films)

KATEGORI 18
Rancangan Kanak-Kanak Terbaik (Best Children’s Programme)
Nama Saya Kassim Selamat (Dua M)

KATEGORI 19
Arahan Terbaik – Drama (Best Directing – Drama)
Alfia Abros Meah (Embun Di Tengah Hari)

KATEGORI 20
Arahan Terbaik – Hiburan (Best Directing – Variety)
Zulina Karim, Samri Badi & Zaharian Osman (Muzika Ekstravaganza 2012)



KATEGORI 21
Videografi Terbaik – Drama (Best Videography – Drama)
Noorman Nordin (Ros Putih)

KATEGORI 22
Skrip Terbaik – Drama (Best Writing – Drama)
Amanah Mustafi (Embun Di Tengah Hari)

KATEGORI 23
Skrip Terbaik – Hiburan (Best Writing – Variety)
Wan Firzaleenazrah (Muzika Ekstravaganza 2012)

KATEGORI 24
Skrip Terbaik – Informasi (Best Writing – Info-Ed)
Idzwan Othman & Ibrahim Sawifi (Jalan Sr 5)

KATEGORI 25
Suntingan Terbaik – Drama (Best Editing – Drama)
Hafiz Rahman (Ros Putih)

KATEGORI 26
Desain Pembukaan Terbaik (Best Opening Title Design)
Safiyuddin Razif (Maintain)

KATEGORI 27
Rekaan Imej Terbaik (Best Image & Styling)
Janna Jauhar (Mr. Perfect)

KATEGORI 28
Lagu Tema Terbaik (Best Theme Song)
Anak Metropolitan Sr 3
Song Title: Anak Metropolitan
Composer: Mayuni Omar
Lyricist: Hamed Ismail

KATEGORI 29
Rancangan Paling Popular (Most Popular Programme)
Anak Metropolitan Sr 3 (MediaCorp Eaglevision)

KATEGORI 30
Personaliti Lelaki Paling Popular (Most Popular Male Personality)
Syarif SleeQ



KATEGORI 31
Personaliti Wanita Paling Popular (Most Popular Female Personality)
Nurul Aini

KATEGORI 32
Adegan Paling Dahsyat! (Most Impactful Scene)
Embun Di Tengah Hari (MediaCorp Eaglevision)

KATEGORI 33
Pasangan Paling Cun! (Favourite On-screen couple)
Mazlan Amat & Wahyu Rahman (Atas Heights Sr 2)

KATEGORI 34
Crook Paling Terror! (Famous Villain)
Nadiah M. Din (Step Puteri)

KATEGORI 35
Anugerah Perdana Emas (Lifetime Achievement Award)
Yusnor Ef


P/S: Tahniah buat pemenang. Pada yang tak menang tue.. tak bermakna anda gagal.. moga tahun depan menjadi milik anda. 

credit foto: MediaCorp Pte.Ltd

1 comments :

Terimah kasih yang amat dalam kami ucapkan kepada MBAH SELONG yang
telah memberikan kebahagian bagi keluarga kami…berkat Beliau saya
sekarang udah hidup tenang karena orang tuaku udah buka usaha dan
punya modal untuk buka bengkel skrang pun orang tuaku tidak di
kejar-kejar hutang lagi…dan keluarga Kami di berikan Angka
Ritual/Goib Dari mbah yg sangat Jitu 100%dijamin
tembus…hingga keluarga kami sekarang merasa tenang
lagi…terimah kasih mbah…Jika Anda ada yg merasa kesulitan
masalah Nomer ToGEL silahkan hbg Aja MBAH SELONG
dinmr hp beliau (081-322-565-355) atau klik http://prediksiangkahoki88.blogspot.com/
dan saya sudah membuktikan 3kali berturut2 tembus terimah kasih